РАФТИНГ-ПАРК "ЧОТИРИ ГОРИ"

Рафтинг – сплав по гірській річці на човні (рафті, байдарці чи катамарані). Проводиться на річках  Чорний Черемош, Білий Черемош, Прут. Це незабутня подорож по гірській ріці, впродовж якої, учасники сплаву об’єднуються в єдине ціле та долають безліч перешкод на шляху до фінішу. Яскраві емоції забезпечено !

РАФТИНГ НА ЧОРНОМУ ЧЕРЕМОШІ

Чо́рний Чере́мош — річка в Українських Карпатах (на Гуцульщині), що протікає в межах Верховинського району Івано-Франківської області. Лівий витік Черемошу (разом з Білим Черемошем дають початок Черемошу). Належить до басейну Дунаю. Довжина 87 км, площа водозбірного басейну 856 км². Похил річки 14,0 м/км. На річці чимало перекатів і порогів різної складності. Береги на значному протязі укріплені. Використовується на водопостачання, водний (сплавний) туризм, рекреацію. ипово гірська річка. Живлення мішане з переважанням дощового і снігового. Чорний Черемош бере початок на південному сході від села Буркут, на північно-східних схилах Чивчинських гір, які є частиною Мармароського масиву Українських Карпат. У верхів’ях має північно-західний та північний напрямок, а після гирла Дземброні повертає на схід.

Населені пункти над річкою від витоків до гирла: Буркут, Явірник, Зелене, Топільче, Красник, Ільці, смт Верховина, Криворівня, Верхній Ясенів, Рівня, Устеріки.

Легенди розповідають, що назва Чорний Черемош пішла від темних вод, що несе потік серед заліснених берегів. Білий Черемош – бо вода в ньому піниться і нуртує на камінні, аж біліє під Сонцем. Інші джерела стверджують, що назви сягають язичницьких часів, коли білий колір асоціювався зі світом Праві – світом Богів, усім позитивним, а чорний – зі світом Наві – світом духів Підземелля, в більшості небезпечним. Етнографи подають нам матеріал, що за давньою народною традицією у гуцулів було прийнято, щоб усі північні притоки річок називати прикметником „чорний” (північ – ніч – чорний), а південні притоки – „білий” (південь – день – білий). А тому Чорний Черемош можна розтлумачити як – “північна притока бурхливо-шумливої ріки”.  За красивою гуцульською легендою, з Чорного моря водою можна дістатися до Святої Землі рахманів, що живуть святим життям. Споконвіків Черемошем пливуть шкаралупки великодніх писанок до святих рахманів. У такий спосіб річка Черемош – Священна Ріка гуцулів – несе свої води від Українських Карпат до Чорного моря і з’єднує гуцулів з усією Україною та цілим світом.

Детальніше про сплав на Чорному Черемоші 😉

 • На яких плавзасобах сплавляємось ?

Сплави проводяться на:

– рафтах (човни місткістю – 6/8/10 осіб, сидимо збоку на балонах, ноги кріпляться в стропах); 

– байдарках (вузький човен (типу каное) місткістю – 1/2 особи, сидимо на подушках(на дні байдарки), ноги (коліна) кріпляться по боках – в захисних стропах); 

– катамаранах (човен, що складається з двох балонів (типу банана), які з’єднуються двома трубками, сидимо на балонах (на колінах))

 • Скільки часу триває сплав ? Яка відстань ?

Тривалість сплаву – 50-90 хв. Навесні, коли  рівень води в Черемоші високий, сплавляємось швидче (у зв’язку з більшою швидкістю водяного потоку), але й відстань від початку до кінця довша. В данупору року вона становить 10 км. (с.Зелене-с.Красник). Влітку (коли рівень спадає) сплавляємось 5 км.(с.Дземброня-с.Бистрець). Восени маршрут такий ж,я і влітку (проте він збільшується, коли дощить).

 • Як проходить сплав ?

Отже, дійство відбувається в даній послідовності :

1) В рафтинг-парку “Чотири Гори”(с.Бистрець) інструктори видають учасникам сплаву захисне спорядження;

2) Виїзджаємо на початкову точку сплаву (с.Дземброня);

3) По прибутті на місце сплаву, беремо човни та несемо до ріки, ставимо на березі, ділимося на команди (групи, які будуть сплавлятися в одному плавзасобі), після цього інструктор видає по веслу та продить інструктаж 

4) Відправляємось в незабутню подорож по славнозвісній гірській річці – Чорний Черемош !

 • В якому одязі сплавляємось ? Яке захисне спорядження нам видають ? 

1) Шорти або балонові штани (під ними має бути нижня білизна);

2) Майка або футболка;

3) Легке взуття (кросівки або сандалі). 

В проходну пору ви можете взяти напрокат гідроодяг (суцільний гідрокостюм або гідрошорти). Він виконує функції збереження тепла (тримає температуру тіла людини), хоча й промокає.

Ваша безпека під час проведення сплаву – це перш за все. Саме тому, всім його учасникам перед початком видається даний захисний інвентар : шолом (захищає голову від каміння і т.д); жилет (утримує людину на воді, типу рятівного круга); взуття.  

 

РАФТИНГ-ТУРИ

РАФТИНГ ЦІЛИЙ ДЕНЬ

Рафтинг (4 сплави)
грн 1000 На протязі одного дня
 • Рафтинг (4 сплави) на рафті, байдарці чи катамарані
 • Послуги інструктура
 • Прокат захисного спорядження

РАФТИНГ ЦІЛИЙ ДЕНЬ З ХАРЧУВАННЯМ

Рафтинг (4 сплави) + харчування
грн 1050 На протязі одного дня
 • Рафтинг (4 сплави)
 • Послуги інструктура
 • Прокат спорядження
 • Обід в готелі "Чотири Гори" (борщ + банош)

РАФТИНГ (ОДНОРАЗОВИЙ СПЛАВ)

Рафтинг (1 Сплав)
грн 350 На протязі одного дня
 • Рафтинг (1 сплав)
 • Послуги інструктура
 • Прокат спорядження

за додаткову вартість ви зможете :
замовити трансфер з Яремче, Буковеля, Косова, Коломиї та ближніх населених пунктів
замовити прокат гідроспорядження (гідрокостюм, гідрошорти, гідроноски, гідромайка)